MÓRA FERENC ÁLTALÁNOS ISKOLA TATABÁNYA Tatabánya, Esztergomi út 6.

Nevünk 2021. szeptember 1-től Pólya György Általános Iskola Esztergomi Úti Telephelye

MIT NYÚJT A MÓRA?

A Móra Ferenc Általános Iskola Tatabánya-Újváros, nagy múltra visszatekintő iskolája. Képzési idő 8 év.

Fő feladatunk:

-         tanulóink felruházása azokkal az alapvető készségekkel, amelyek segítségével képessé válnak a valóság sokoldalú és tárgyilagos megismerésére, a korszerű ismeretek elsajátítására és alkalmazására

-         az alsó tagozatban az olvasás, az alapvető matematikai műveletek, az írás biztos elsajátítása és alkalmazása.

-         évfolyamonként német szakosított tantervű osztály működtetése, ahol emelt óraszámban és csoportbontásban folyik az oktatás

-          az informatika oktatása, amelyet már alsó tagozatban elindítunk.

-         Tatabánya egyik legnagyobb és legjobban felszerelt tornatermében nagy hangsúlyt helyezünk a tehetségek felkutatására és képzésére.

Tanulóink országos eredményei is erről tanúskodnak.

-         Emellett jól képzett szakemberekkel biztosítjuk a testileg gyengébb tanulók gondozását, fejlesztését (testtartás javító torna, ún. gerinctorna).

Büszkék vagyunk iskolánk kiemelkedő művészeti tevékenységére.

Tanulóink rajzpályázataikkal és kulturális tevékenységükkel városi és országos hírnévre tettek szert.

Kínálatunkban szerepel még tánc- és drámaismeret, hon- és népismeret, etika tanítása.

img_3060.jpg

A normál értelmű, részképesség zavaros (dyslexia, dysgraphia, dyscalculia) gyerekek oktatását is felvállaljuk.

A nevelés és oktatás folyamán rugalmasan alkalmazkodunk és messzemenően figyelembe vesszük a Közoktatási Törvény előírásait, a társadalmi igényeket és a szülők elvárásait. Törekszünk átadni azokat a nélkülözhetetlen háztartási, gazdálkodási és egyéb ismetereteket, amelyeket az átalakult családmodellek nem tudnak biztosítani.

A kötelező tananyagon kívül szakköri foglalkozást biztosítunk a tanulóknak: matematika, informatika, rajz, irodalmi, énekkar, honismeret, természetjáró, tömegsport .

img_0083.jpg

Szociális szolgáltatásaink is a tanulók érdekeit szolgálják. 100 fős ebédlőnkben kora reggeltől biztosítunk ügyeletet és étkezési lehetőséget.

Orvosi szobánkban iskolaorvos vigyáz a tanulók testi és lelki egészségére.

A nyári szünetben ügyelet, napközis tábor működik.

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 75
Tegnapi: 131
Heti: 683
Havi: 2 557
Össz.: 765 591

Látogatottság növelés
Oldal: ISKOLÁNKRÓL
MÓRA FERENC ÁLTALÁNOS ISKOLA TATABÁNYA Tatabánya, Esztergomi út 6. - © 2008 - 2024 - morasuli.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »